вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Винні тренди на виставці Be Wine

06.09.2021
Винні тренди на виставці Be Wine

У Києві пройшла винна виставка, на якій інсайдери індустрії куштували нові вина та обговорювали винні тренди у світі. 

 

 
 
 
 

 

Безалкогольне вино

 

Багато хто скаже: що це взагалі таке? Але безалкогольне вино набирає все більше оборотів у світі, адже воно підходить тим, хто є веганом, та тим, хто слідкує за вагою, адже воно менш калорійне за алкогольне. А ще підійде тим, хто не може вживати алкогольне вино з релігійних причин. Наприклад, вина Pierre Zero мають халяльну відмітку. Безалкогольне вино подібне на виноградний сік, але має менше цукру і більше танінів. Доречі, виноград для безалкогольного шардоне від Pierre Zero збирають вночі. 

 

 
 
 
 

 

Вина з винограду, вирощеного на вулканічних грунтах 

 

20 років тому на Сіцілії було 20 виробників вина, зараз 136! Наскільки зросло зацікавлення у вині з вулканів! Доречі, це можуть бути вина як з діючих вулканів, як у випадку з Сіцілією, так і з недіючих - з Соаве на півночі Італії та Лаціо (Frascati) коло Риму. Доречі, останнє місце зараз активно відроджується як винний регіон. Колись саме сюди переїхав Папа Римський, а за ним і вся римська знать. З вин Етни обирайте позиції з автохтоном нерелло маскалезе - червоне вино, а для білого - каріканте. 

 

 
 
 
 

 

Авторське шампанське 

 

У Шампані зараз дуже актуальна персоналізація вин. Про це каже Шарль Фурні, співвласник дому Fourny et fils. Наприклад, їхнє шампанське не забирають з осаду, як це традиційно прийнято, а залишають на ньому. Вони також не фільтрують напій, а ще намагаються мінімально втручатись в процес вироблення ігристого. Також зараз у цьому регіоні повертаються до зберігання шампанського в бочці, а не в чані, як це було донедавна. 

 

Виставку Be Wine також відвідав головний критик шампанського Пітер Лім, котрий писав для головних винних медіа, а також мешкає саме в тому регіоні, а ще є автором книги про шампанське. На своїй лекції розповідав про снобізм у цій темі, ціну на гектар землі у регіоні, котра стартує від мільйона євро і самих гектарів кілька років тому було доступно лише 26 із 34 тис. Пан Лім також резюмував, що зараз шампанське різноманітне і дуже цікаве. 

 

 
 
 
 

 

Вина регіону Жюра 

 

Цей регіон на сході Франції є одним з найстаріших винних регіонів в країні, як і винна Бургундія. З нульових тут відроджується виноробство і зараз це один з найбільш модних винних регіонів країни. Варто зазначити, що обробляти виноградники тут дуже важко через гористу місцевість. Доречі, тут досі можна зустріти вапнякові грунти ще з часів Юрського періоду. Це додає особливості винам з цієї території. Наприклад, «візиткою» Жюра є жовте вино - vin jaune, подібне до хересу з горіховими нотками. Також у цьому регіоні є виноробня заснована українцями - Paul Benoit. Мама Поля була з Кривого Рогу і познайомились з його татом під час Другої Світової. Цікаво, що саме тут в Жюра росте виноград сорту саваньен, який вважають прабатьком ледь не усіх сучасних сортів винограду.

 

 
 
 
 

 

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.