вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Пол Міазга. Відродження морепродуктів

авторські колонки
 
 
Пол Міазга. Відродження морепродуктів
 
 

 

Недавня подорож в Голландію і Каталонію, в яку я відправився з моєю дружиною, підштовхнула мене до деяких роздумів: чому схожі місця в Україні, а саме Одеса і Крим не концентруються на рибі і морепродуктах, які вони можуть поставляти. Цю країну омиває величезне море, а також великі річки (не кажучи вже про декілька озер), але у неї майже немає кулінарної історії, яка б включала морепродукти. Форель можна часто знайти в меню в Карпатах, а також мідії в Криму. Але таких місць мало. На жаль.

Риба і морепродукти – одне з найздоровіших джерел білку. У них мало жиру і холестерину, але в той же час багато жирних кислот омега-3, здорового жиру, вітамінів і мінералів: цинку, калію, йоду, заліза (і так далі). Але найголовніше, що це дуже смачно!

Я люблю готувати свіжу (або навіть заморожену) рибу і морепродукти, але для мене завжди дуже важливо, чи не наношу я збиток природі. Коли мої читачі робитимуть свій гастрономічний вибір: купувати чи не купувати той або інший продукт: фрукти, овочі чи м'ясо – я рекомендую не забувати про природний баланс.

Велика частина курячого м'яса, яловичини і свинини в Україні сьогодні виробляється не належним чином адже майже усіх тварин вирощують, годують і жорстоко вбивають. Це означає, що тварини неправильно споживають корм, за ними неправильно прибирають відходи і також вони хворіють:

  • Тварини не знаходяться у своєму природному ареалі тобто у них стрес і вони схильні до хвороб, з якими вони б змогли впоратися в іншому випадку;
  • Дієта, на якій вони вигодувані, спрямована на те, щоб збільшити прибуток, а не поліпшити їх раціон, тому тваринні не занадто здорові, коли їх вбивають;
  • Тому, що тварин вирощують, щоб збільшити прибуток, і вбивають на закритих териториях, забруднюючи стічні води відходами і хімікатами від прибирання.

Рибна індустрія в Україні залишається не занадто розвиненою, тобто ніхто не ловить рибу більше, ніж зміг би продати і таким чином улов наступного року буде таким же, як і нинішнього року. Такі міста як Ялта, Севастополь і Одеса повинні рекламувати місцеві мідії, а західні регіони – озерну і річкову рибу, не згадуючи вже про домашніх курей і яйця (які неймовірно популярні в Європі, Північній Америці і Австралії).

Я ніколи не купую ніяких морепродуктів з акваріумів місцевих супермаркетів. Здається, що більшість таких магазинів дозволяють своєму улову, що складається з (найчастіше) коропа і осетра гнити у великих акваріумах перед заможними клієнтами замість того, щоб витратити трохи більше грошей, щоб риба була здоровішою, жила довше і виглядала краще, ніж та, яка задихається від нестачі кисню без луски, пошкоджена від життя в тісному акваріумі з іншими рибами.

Я не можу бути впевненим, що риба, яку ми їли в Барселоні, була вирощена правильно, але після деякого дослідження цієї теми в Інтернеті я знайшов інформацію про місцеві рибні промисли і про те, що вони виробляють. Ми їли те, що їдять місцеві – мідії, молюски, кальмари, креветки і лобстери – все без наслідків.  Я думаю, що так само могло б бути в Україні, якби тут приділяли увагу рибному господарству.

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. У вільний від викладання в своїй кулінарній школі UkeyThai, працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
4
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.