вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Як правильно поєднувати їжу та вино

практика, інфографіка
 
 
Як правильно поєднувати їжу та вино
 
 

 

Досить часто, опинившись у винному  відділі супермаркета, ми постаємо перед вибором: яке вино купити? Одна справа, коли мова йдете про фаворита – тоді час просто витрачається на його пошук. Але що ж робити, коли треба підібрати вино до певної страви. Ось тоді і починаються справжні сумніви. Іноді нам намагаються допомогти сомельє з винного відділу. Але їх допомога рідко буває компетентною, за винятком декількох магазинів, які приділяють досить часу на навчання персоналу. І після такої допомоги, приготувавши страву, до якої спеціально підбиралося вино, настає розчарування. А як може бути інакше, якщо знання магазинних порадників досить таки поверхневі. Як бути в таких випадках? Напрошується очевидна відповідь – почати розбиратися у винах самому. Звичайно професійне навчання розглядати не будемо, оскільки воно потребує певних затрат і зовсім не підходить любителям. Але ось осягнути ази і розібратися у базових знаннях можна, і як виявилося на практиці, зовсім не складно.

Спочатку трохи теорії


Кожен тип вина має свою комбінацію характеристик, які використовуються в їх описі: кислотність, насиченість танінами, рівень алкоголю, солодкість. Виходячи з цього, нам простіше комбінувати різні вина з їжею.

Наприклад, для усіх нас вже стало аксіомою, що насичені червоні вина погано поєднуються з жирною червоною рибою. Але, на перший погляд, здається, що таніни і жир досить добре взаємонейтралізуються, так чому ж це не працює з рибою і вином? Причина проста, після нейтралізації танінів і жирів в кінцевому результаті на перший план виходить дуже насичений чистий рибний смак, який насправді не приносить задоволення. А ось вина з високою кислотністю досить хороші з рибою. Вони мають очищаючий ефект діючи подібно до скребка, який прибирає рибний аромат і тим самим розкриваючи слабкіші смаки.

Доктор Пол Бреслін, сенсорний біолог з університету Ратгерса (США), займається вивченням післясмаку на небі. У недавньому своєму дослідженні він зосередився на взаємодії жирності і терпкості. Зазвичай жирна їжа залишає неприємний смак на небі. Дегустатори намагалися прополоскати рот водою, але це не допомогло. Проте при полосканні рота чаєм (рідина із слабкими танінами і помірною кислотністю), неприємний післясмак зникав. Доктор Бреслін спробував пояснити це на білковому рівні і виявив, що наші слинні залози виробляють білки, які грають роль змазки у роті. І коли ми їмо жирну їжу, у нас проявляється надмірне слиновиділення, що у свою чергу викликає додаткову ковзкість у роті. Таніни і кислотність протидіють цьому відчуттю забираючи вищезгадані білки. Звичайно, усе це працює і в протилежному напрямку. Якщо ми п'ємо вино з великим вмістом танінів без їжі, у нас у роті виникає відчуття сухості, що теж не особливо приємно. Це дослідження показує, наскільки важливі базові характеристики для розуміння і створення оптимального балансу смакових відчуттів.

А тепер практика

Можна дуже довго вивчати теорію, але як було сказано раніше, глибокі знання швидше потрібні професіоналам, чим простим споживачам. Для того, щоб бути впевненим в хорошому результаті поєднання вина та їжі, ми радимо Вам користуватися нижчеприведеною інфографікою. З її допомогою можна просто і головне швидко знайти поєднання з вином не лише окремих продуктів, але і складних страв.

 

 
 
Як правильно поєднувати їжу та вино
Як правильно поєднувати їжу та вино Як правильно поєднувати їжу та вино
 
 

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.