вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Чи може форма келиха змінити смак вина?

різне
 
 
Чи може форма келиха змінити смак вина?
 
 

 

Виявляється засновник гіду Good Food Реймонд Постгейд писав про такий тренд ще у 50-х роках минулого століття. Тоді винні бокали були для шеррі, портвейну, шампанського, кларета (червоного бордо) та рейнвейну (вина з винограду, котрий росте в долині річки Рейн). Він зазначає, що келихи ніяк не покращують смак вина, налитого у ньому. Пан Постгейт каже, що є тільки один тип винного келиха, який би задовольняв усіх. Він прозорий, має тюльпаноподібну форму, а верх власне келиха звужується.

В той самий час австрійські виробники скла у дев’ятому поколінні, під назвою Claus Riedel,  створили келихи для різних сортів винограду ще у 1961 році. Таким чином широкі келихи змушують нас нахиляти голову, а вузькі, закидати її, щоб рідина лилась. Таким чином напій "транспортується" до різних смакових зон у роті!

Це підтверджує цей факт у наш час, коли набори із двох келихів для білого і трьох келихів для червоного вина розмітаються з магазинних поличок у Лондоні.  Це дивно для наших непростих економічних часів. Однак, саме так люди хочуть розкошувати вдома замість того, щоб витрачати гроші на ресторани.

Перший на черзі 380-мілілітровий келих для освіжаючого та ароматного білого та розе – ріслінга, совіньон блан тощо. Чіткі вигини келиха з конічним краєм мають спрямувати вино просто до язика, а не до боків рота, де знаходяться рецептори, котрі відповідають за кислотність. Куштуючи вино із звичайного келиха сприйняття кислотності просто буде затримане, тобто інші смаки цього вина будуть сприйняті на однаковому рівні.

Ефект від австралійського шардоне вражає, однак, якщо випити його із звичайного келиха, який нагадує тисячі склянок у пабі, його буде втрачено. А ось, якщо відпити його із спеціального келиха, то вино рівномірно розподіляється у роті, розкриваючись у смаках: ананас, копчений смак, навіть смак мінералів. Такий процес описують як "комплексний досвід у роті". І справді: червоний келих вирівнює таніни червоного кларета, а футуристична версія келиха "відкриває" червоні фрукти у божоле. Спеціальні келихи дійсно відкривають найкращі якості кожного вина.

Звісно, такі келихи не можуть змінити смак вина, однак, вони можуть модифікувати наше його сприйняття. Наприклад, Вікторія Мур у своїй книзі "Мистецтво пиття" стверджує, що купівлю дорогого вина без потрібних келихів можна порівняти з купівлею коштовної звукової системи , яку Ви під’єднуєте до дешевих колонок.

Однак, не всі переконані у цьому: деякі винні критики кажуть, що такі деталі – лише для пуристів смаку. Обивателям не потрібно про це знати, якщо Ви тільки не божеволієте від певного типу вина і хочете насолодитися усією його смаковою гаммою.

Навіть келихи для шампанського, найбільш поширені із спеціалізованих келихів, ставлять під сумнів. Річард Жофрой, наглядач підвалів Dom Pérignon використовує келихи для білого вина для того, щоб подавати своє шампанське, так як келихи для шампанського, в яких концентруються бульбашки, можуть пригнічувати аромат більш витриманих вин. "Ви смакуєте так само, як бачите", каже він, "вузький келих звузить смак, просторий розширить його, а плоский зробить його пласким".

Отож, правильний келих не зможе перетворити погане вино на хороше, однак, він допоможе Вам насолодитися відмінним вином. Незалежно від того, з чого Ви п’єте, найважливіше, щоб келих був чистий від бруду та миючих засобів, порівняно тонкий, а також, в ідеалі, мати форму тюльпана, щоб концентрувати аромати. Традиційні келихи можуть бути не гіпер-модними, однак, вони зберігають вино при більш стійкій температурі. Якщо ж Ви, звісно, не перехилите все залпом одразу!


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2022 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.