вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Неаполітанська піца: короткий екскурс

подорожі
 
 
Неаполітанська піца: короткий екскурс
 
 

 

Напевно немає нічого банальнішого, ніж італійська піца в Італії. Але, парадоксально, саме там вона така, як і має бути. Говорять, що найсмачніша піца в країні – у Неаполі. До речі, в цьому місті приблизно 12 000 піцерій.

У непримітних на перший погляд закладах поблизу вокзалу цього портового міста розташувалися дві піцерії: Da Michele (Via Cesare Sersale, 1) і Trianon (Via Colletta 46). Обом майже по сто років. Те, що в обох піцеріях можна зустріти місцевих завсідників, свідчить про те, що закладах хороші.

У Da Michele черга може стояти і об 11-ій вечора. У 1906 році її заснував Мішеле Кондурро і з тих пір критики і журналісти назвають цей заклад "священним храмом піци". З тих пір в піцерії змінилося п'ять поколінь. Тут подають тільки два види піци : "Маринара" і "Маргарита". У піцу в цьому закладі додають якомога менше дріжджів і дають тісту підійти приблизно 15 годин. Інгредієнти використовують виключно місцеві. У печі на дровах, котра за формою нагадує іглу, піца випікається не більше двох хвилин. До речі, саме сюди приходила Джулія Робертс, коли знімалася у фільмі "Їш, молися, люби".

У Trianon через дорогу від Da Michele тільки "Маргарит" – 10 сортів. Тут є сорт "Маргарити", відмічений DOC, тобто запатентований вид в Європейському Союзі. До речі, в Trianon піца величезна – сам ніколи не з'їси. Відвідувачі зазвичай залишають скоринки. При вході красується меню, а біля нього вірш про те, як готують піцу в Trianon. До речі, піцерію назвали на честь театру, де колись виступали відомі неаполітанські артисти.

Шматочки піци можна купити в Італії всюди. На кожному розі є маленьке бістро, де подають піцу. Там вона не завжди смачна, вибравши ту, що перша попалася, можна легко помилитися.

Італійці часто беруть піцу з собою. У них не побачиш такої кількості розсильних з піцою, як в нашій країні. Жителі Апенінського півострова віддають перевагу гарячій піці. Адже поблизу кожного будинку неодмінно знайдеться заклад, де її печуть.

Варто відмітити швидкість, з якою приносять піцу в Італії. Чекати треба максимум п'ять хвилин. І усе буде свіже – щойно з печі.

Після італійської піци, приготована в нас варіація здається, блідою копією прекрасного оригіналу. Виняток становить піца в "Напуле". Саме там піца справжня.

 

Автор: Оленка Мартинюк, спеціально для Cooking Zone.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.