вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Сучасні правила етикета в гостях

дискусії
 
 
Сучасні правила етикета в гостях
 
 

 

Відома актриса Гвінет Пелтроу відома як відмінний кулінар. Ось, наприклад, нещодавно вона випустила книгу рецептів. Тепер же серйозно зацікавилася етикетом за столом. Про важливі нюанси поведінки в гостях американка вирішила дізнатися у Дерека Бласберга, світського хронікера, котрий нещодавно написав книгу для сучасних леді під назвою "Classy". Ось він знає, як правильно поводитися в найнесподіванішій ситуації на вечірці і в гостях.

Чи можна подавати пляшку вина, принесену гостями чи її треба вважати подарунком і відставити?

Якщо вино, яке Вам принесли, краще за те, яке Ви збиралися подавати, відкривайте його. Проте, хазяїн не зобов'язаний подавати принесене вино. Адже воно може не підійти до страви, яку планують подавати. Ввічливий гість не повинен ображатися з такого приводу.

Чи повинен хазяїн запитувати про дієту гостя або ж гість повинен сам попередити про це хазяїна?

Гіпер-организований хазяїн запитає гостей заздалегідь про їхні обмеження в їжі, проте, це взагалі-то обов'язок гостя попередити про те, що не вживає які-небудь продукти. Однак, тільки у разі особистої непереносимості, моральних або релігійних переконань. Не можна просити хазяїна змінити меню або готувати нову страву в останню хвилину. Більшість вередливих їдців намагаються повечеряти перед тим, як йти у гості, щоб не бути занадто голодними. У будь-якому випадку необхідно сказати хазяїну, що Вам сподобалася їжа навіть якщо Ви її не торкалися.

Якщо вже так сталося, що Вам подали страву, яке Ви не їстимете, що робити в такому разі?

Треба розвернути страву з різних сторін, зробивши вигляд, що ви її трохи спробували. Дорогою додому купите що-небудь в магазині. Взагалі-то Ви зібралися не на кулінарний симпозіум, а щоб побачити друзів. Врешті-решт завжди можна попросити у хазяйки трохи нарізаних овочів і хліба, якщо Ви вегетаріанець, а Вам подали м'ясо.

Чи ввічливо користуватися мобільними телефонами за столом в гостях або у ресторані?

Під час обіду у будній день можна користуватися телефоном. Адже це – робочий час! Також і тоді, коли у Ваша найкраща подруга вагітна, або ж хворий родич. У такому разі тримайте телефон при собі, але перемкніть звук на вібро-режим.

Усе залежить також від того, з ким Ви обідаєте. Якщо це гранд-дама, яка ніколи в житті не надсилала смс, то навіть не показуйте їй телефон. Якщо ж це хтось для кого телефон – частина сервіровки столу, то Ви можете час-від-часу перевіряти і-мейли. Якщо ж Вам треба написати важливе повідомлення, то встаньте з-за столу і напишіть його в дамській/чоловічій кімнаті. І нарешті: якщо Ви в гостях, неввічливо виставляти телефон на стіл. Ніколи!

Чи треба писати і-мейли вдячності чи можна обмежитися запискою від руки?

У сучасний час і-мейли виглядають такими ж ввічливими, як і записки від руки. Проте, у випадку з весіллям або днем народження, треба писати тільки записки від руки.

Як дати зрозуміти гостям, що на Вашій вечірці треба дотримуватися певного дрес-коду якщо Ви не розсилали письмове запрошення?

Запитайте тих з Ваших гостей, котрі сильно люблять моду, в чому вони збираються прийти, а потім скажіть, у чому будете Ви. Тоді вони зрозуміють, який дрес-код і передадуть це іншим. Взагалі-то усі деталі дрес-коду можна повідомити телефоном або по і-мейлу.

Якщо Вас запросили в гості, а Ви не можете знайти няню для своєї дитини, що робити в такому випадку? Чи можна брати з собою дітей чи необхідно відмовлятися від пропозиції повечеряти?

Реакція хазяїв залежить тільки від одного: є у них діти, чи ні. Якщо є, то їхні діти будуть із задоволенням гратися з Вашими. Якщо ні, то швидше за все йти краще без дітей. Краще сказати правду, що Ви не змогли знайти няню і Вам шкода, що треба відмовлятися від пропозиції.

Якщо у Вас в гостях друг, якого не запрошували на обід, але він хотів би прийти з Вами, що робити у такому разі? Чи можна узяти з собою друга у гості чи залишити його вдома одного?

У будь-якому випадку необхідно повідомити Вашого гостя про вечірку заздалегідь, щоб у нього були свої плани. Але якщо все-таки з Вами буде незапрошений гість, то Вам слід відхилити пропозицію і пояснити причину хазяїну. Тільки так Ви зможете зрозуміти чи можна запросити ще одного гостя і наскільки хазяїн вечірки дорожить Вами.

Як краще відмовитися від запрошення, яке Ви давно прийняли?

Треба подзвонити і чесно вибачитися. Можна також послати і-мейл, щоб передомовитися на інший день.

Коли треба цілуватися при зустрічі, а коли потискати руку?

Усе залежить від співрозмовника і країни його походження. Американці потискають руки і обіймаються, а європейці цілуються й обіймаються. Якщо співрозмовник старший, то необхідно чекати сигналу від нього. Але якщо співрозмовник молодший, то зазвичай можна самому робити перший крок: я цілую дівчину і міцно потискаю руку чоловікові. Головне, не треба зволікати, якщо вирішили поцілувати когось. Однак, якщо Ви не бачите, що співрозмовник не бажає того ж, то просто  по-дружньому поплескайте його/її по плечу.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2023 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.