вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Мегаломанія: більше – це незавжди краще

авторські колонки
 
 
Мегаломанія: більше – це незавжди краще
 
 

 

Нещодавно у Києві я бачив сорт базиліку – "російський" – який відрізнявся тим, що його листя могло виростати до 14 см висотою. Кожен шеф, з яким я коли-небудь розмовляв, використовує тільки маленьке листя  базиліку, цінуючи його солодкий смак. Листя більшого розміру більше гірке, воно не краще. І висловлюючи повагу до інших овочів і фруктів, скажу:  чи трапляється так зазвичай, що схрещені сорти дають більші плоди і більш однакові, які не бояться морозів і природних ознак гниття? Звучить відмінно, виглядає ще краще, але найчастіше такі продукти позбавлені смаку, гіркі або ж без поживних речовин. 

Після моєї майже тижневої відсутності в Україні я зрозумів, що поняття "органічний", вирощений недалеко від дому на Заході – це міф; що єдине місце, де можна придбати здорову їжу – це територия колишнього СРСР, де так зване фамільне насіння передається від батьків дітям, покоління від покоління згідно традиції - саме вони забезпечують якість і класичні форми, які характеризують смачні і натуральні фрукти і овочі.  Кому яка справа, чи можуть українці задовільнити західні стандарти, щоб підтвердити вуличну органічну якість своїх сезонних продуктів! Це допомагає оцінити різницю.

На Заході щось, що не має наклейки "органічний" (а також офіційної сертифікації для більшої підтримки) зневажається тими, хто веде здоровий спосіб життя; у Києві я зустрічав декількох екс-патів, яких кидало в жар від однієї думки, що вони куплять фрукти або овочі не в пластикових пакетах або ж без іншої санітарної перевірки для покупців. Вони недовіряють продуктам в такому місці, як Лук'янівський ринок, на якому єдиною етикеткою на кожному продукті є напис чорним маркером на рваному шматку картону: полуниця Калинівка, помідори Херсон, вишні Вінниця, дині Миколаїв.

І зараз, повернувшись в країну з великим вибором здорових продуктів харчування і повними людьми, їжа отримує нове значення. Тут важче, ніж я думав, знайти хороші овочі і фрукти: перець, огірки і виноград можуть бути великими і казковими, але їх смак не відповідає їх зовнішньому вигляду. Пам'ятайте про це, коли купуватимете насіння цієї весни та літа.

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. Працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.