вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Ферран Адріа насолоджується змінами

різне
 
 
Ферран Адріа насолоджується змінами
 
 

 

Йому приписують створення більше 1 8000 рецептів для свого ресторану El Bulli, який довгий час вважається найкращим у світі, він підносить кулінарію на новий рівень, змішуючи гастрономію з мистецтвом та наукою.

"El Bulli знаходиться на такому рівні тому, що ми спілкуємося з різними дисциплінами. Ми передрікаємо революцію комунікацій в кулінарії", говорить він. Адріа став кулінарною суперзіркою читаючи лекції по всьому світу про свій підхід до кулінарії і з'являючись на обкладинках іноземних публікацій. "Усе, що сталося, це дар", говорить він. "Коли я був на обкладинці The New York Times, я не міг цьому повірити. Чому на обкладинці кухар? Мене запросили в Гарвард читати лекції! Чи міг я про це мріяти? Я ніколи не думав, що усе це станеться".

Адріа починав свою кар'єру на ресторанній кухні в 17 років. Це було швидше підліткове бажання знайти роботу на літо, ніж зробити це покликанням усього життя.

Адріа зацікавився кулінарією вдома у Барселоні, де він жив з батьками і молодшим братом Альбертом. Але тоді він більше хотів стати футболістом.

"Ні Альберт, ні я не навчалися готуванню. Ніхто з нас не хотів стати шефом. Ми однаково мислимо. Ми постійно запитуємо, чому так сталося"., говорить Адріа.

На той час Адріа виповнилося 24 роки і він став шефом El Bulli на каталонському узбережжі північносхідної Іспанії, на той час рестораном, який ось-ось міг втратити свої мішленівські зірки.

Сьогодні El Bulli – стандарт найвищого кулінарного досвіду. Тільки 8 тисяч людей може пообідати в ньому в рік, попри те, що до них надходить більше мільйона заявок. Трапеза там – це швидше захоплюючий досвід, який може тривати цілий день. Середній рахунок 400 доларів США, включаючи страви приготовані з майже молекулярною точністю. "З авангардною кухнею грошей не заробиш. Це не бізнес. Ми могли виставляти наші резервації  на eBay. Але це була би вже проституція", говорить Адріа.

Творіння на його кухні, до речі, створюються усього за 10 миль від будинку художника Сальвадора Далі. Починаючи з коктейля "подушка пінья колада" до витяжки унікальних смаків голови креветок, на його кухні Вас завжди чекає сюрприз, хоча сюрреалістам такі страви навряд чи здалися б дивними.

"Кожного разу коли я зустрічаю щось, про чиє існування я не підозрював, я говорю "Приємно познайомитися" тому, що тоді у мене з’являється повніше уявлення про життя – саме в цьому заслуга Феррана", говорить Вінсент Тодолли, у минулому куратор Tate Modern у Лондоні.

"Мистецтво або ні? Мені всеодно, але цей досвід переносить мене в іншу сферу".

 

Зараз Адріа завойовує нову територію. Минулого року він оголосив, що El Bulli закриється назавжди влітку 2011 року. На його місці відкриється Фонд El Bulli, "мозковий центр гастрономічної креативності" над яким працюватиме Адріа до його відкриття у 2014 році.

"Це може перетворитися на велику креативну мережу, в якій тисячі людей обмінюватимуться новими ідеями. Вона змінить стосунки між креативністю і суспільством", говорить Адріа.

"Це більше, ніж кулінарний проект. Це соціальний проект. Мета фонду –ф продовжувати творити і ділитися усім через Інтернет".

Завдяки своїй зацікавленості зв’язком з більшою аудиторією Адріа співпрацює з іспанською комунікаційною компанією Telefonica, яка розробляє програмування для Фонду El Bulli.

 

Він також повертається до своїх витоків, працюючи над меншими проектами зі своїм братом, серед яких тапас і коктейльний бари у Барселоні.

Тапас-бар Tickets відкриється цієї весни, а у барі 41 Degrees в Барселоні подаватимуть різноманітні коктейлі.

"Ми хотіли зробити місце у Барселоні для друзів. Заклад більше расслаблений, ніж El Bulli", говорить Адріа про 41 Degrees.

"У нім тапас коштуватиме від 6-ти до 8-ми доларів. Це не одне і те ж. Навантаження не те".

 

"Найлегшим варіантом для мене було б зупинитися. Але коли ти бачиш, скільки людей реагують на El Bulli, то розумієш, що це того вартує".


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.