вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Едуард Насиров. Мода та кулінарія

авторські колонки
 
 
Едуард Насиров. Мода та кулінарія
Едуард Насиров. Мода та кулінарія фото: fb автора
 
 

 

Тема реферату "мода і кулінарія", що може бути більш прозаїчним... мода на кулінарію існувала задовго до виникнення власне поняття моди. не поглиблюючись в обіди Людовика XIV, нововведення Петра I і відкриття Америки. Cкажімо, що XX століття зі своїм технічним прогресом слугувало не лише двигуном для розвитку модної індустрії але і для розширення кулінарних смаків, переваг і бажань до експериментів. З'явилася кухня fusion, еклектичні рецепти і молекулярні страви. Стираються межі і зводяться нові рівні.

Мода як мистецтво мотивує зміни в різних площинах – чи то інтерес до географії, періоду, персони, теми або ж проблеми. Вона поширюється не лише на музику кінематограф, стиль одягу, але і природньо, хай і не безпосередньо, впливає на кулінарію. Людина любитель наслідувати і копіювати – нам цікаво знати не лише, що носять наші кумири, але і що вони їдять. Ми хочемо не лише носити модні французькі бренди, але і спробувати вишуканого вина і благородних сирів і тд і тп... але як би там не було кулінарія має і свою специфіку розвитку. Мода модою, а їсти хочеться завжди і бажано, щоб ще і смачно було. Тому за якою модою б не бігали люди – неодмінно повертаються до кулінарних традицій і класичних основ.  Однак, ретроградами теж не варто бути, тим більше як стверджують лікарі – смакові рецептори розвиваються лише до певного віку – тому не втрачаючи час треба вчитися і виховувати свій смак, зайвим вже точно не буде. як мінімум можна вирізнитися своєю ерудованістю у суспільстві)).

Ось за останні 10 років усі ми стали свідками підвищення інтересу до здорового способу життя і еко-тематики – інженери створюють енерготехнології, учені працюють над створенням нешкідливих матеріалів, дизайнери створюють екологічний одяг, елементи інтер'єру, архітектурні об’єкти. Ця тенденція торкнулася і системи харчування і кулінарії, що і зрозуміло, не можемо ми бути здоровими морально і фізично, живлячись хімікатами і біо-добавками, швидкою їжею і сухом'яткою (нехай ми і живемо в століття одноразовості) в умовах зростаючої продовольчої кризи це цілком закономірна хвиля. Особистого простору стає все менше, а людей все більше і кожному потрібна своя порція і на окремій тарілочці. Звичайно, утопія, щоб усі були ситі і одягнені, але можна хоч би прагнути і намагатися не забувати про інших.

Раніше людський раціон харчування був обумовлений лише місцем існування, а також способами добування їжі (не беремо до уваги продовольчий дефіцит радянського періоду – це окремий дискурс), але з розвитком комунікацій з'явилася можливість спробувати чогось такого... інтерес і цікавість головні двигуни усього життєвого процесу. Нам хочеться усього нового – нового одягу, нових пригод, відчуттів ось і кидаємося від китайських ресторанів до вітчизняних фастфудів від хіпстерів до гопників, достеменно самі не розуміючи, чого ж нам хочеться. І це не наша провина, така вже побудована людська психологія.

Сьогодні завдяки Інтернету, розвитку ресторанних мереж і продовольчих маркетів нам можна сказати немає необхідності навіть виходити з дому, щоб спробкувати на сніданок французькі круасани, на обід італійську пасту, а на вечерю японські суші. Усе, що Вам потрібно – доставлять, будь-які гастро вишуканості можна знайти в маркетах, будь-яку технологію приготування вишукати в неті... Можна лежати 33 роки на печі, але знати про весь світ... ось такий він прогрес... щиро сподіватимемося, що ніякі тенденції не приведуть до того, що ми станемо заручниками своїх же досягнень, адже найпрекрасніше, що може бути у людини це спілкування живе, справжнє, людяне!! Давайте зустрічатися, любити і готувати, для тих, кого ми любимо... і ніяка мода не перешкодить простому людському щастю...

Едуард Насиров – дизайнер одягу, котрий захоплюється гастрономією. Він може до ночі вишукувати в Інтернеті новий рецепт, щоб приготувати нову вегетаріанську страву и описати її в своєму блозі ...


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
1
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2023 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.