cookinzone Роздрукувати


Томатно-сирна піца з базиліком

Томатно-сирна піца з базиліком
Інгредієнти:

Вихід: 4 піци діаметром 30 см.

Для тіста:

 • 500 г борошна, плюс більше для тіста,
 • 1/4 ч. л. активних сухих дріжджів,
 • 2 ч. л. дрібнозернистої морської солі,
 • 350 мл води.


Для піци:

 • тісто,
 • 800 г консервованих очищених італійських помідорів (або свіжих очищених сливових помідорів),
 • 2 ст. л. оливкової олії першого віджиму,
 • 1 ч. л. дрібнозернистої морської солі,
 • 900 г свіжої моцарелли, розділити на великі шматочки,
 • 20 свіжого листя базиліку, або за смаком,
 • 75 г пармезану, потерти на дрібній терці.
Спосіб приготування:

Тісто:
У середній мисці ретельно перемолоти борошно, дріжджі і сіль. Долити воду і перемішати дерев'яною лопаткою або руками. Накрити миску кухонною плівкою або рушником. Залишити при кімнатній температурі (близько 22°C) приблизно на 18 год. (в залежності від температури), або поки тісто виросте більш ніж в два рази.

Перекласти тісто на посипану борошном робочу поверхню. Розділити його на 4 рівні частини. Сформувати тісто потрібної форми. Для цього спочатку загорнути праву частину тіста у напрямку до центру, потім ліву, верхню і нижню. Сформувати у формі кулі і перевернути швом вниз. Якщо тісто дуже липке посипати його мукою. Повторити з іншими трьома порціями тіста.

На даному етапі приготування тісто можна замотати кухонною плівкою і поставити в холодильник на 3 дня. Перед використанням витягнути з холодильника, накрити вологим рушником і залишити на 2-3 год. при кімнатній температурі.

Піца:
Помістити камінь для піци в духовку на відстані приблизно 20 см від гриля. Розігрівати духовку до 260°C приблизно 30 хв. Сформувати тісто у формі диска.

Метод 1.
Взяти перший шматок тіста. Посипати борошном робочу поверхню, тісто і руки. Акуратно придавити і розтягнути тісто діаметром 25-30 см. Форма кола не повинна бути рівною і ідеальною. Посипати борошном лопаточку для піци або деко без стінок і перекласти туди основу для піци.

Метод 2.
Взяти перший шматок тіста. Посипати борошном робочу поверхню, тісто і руки. Акуратно придавити і вручну розтягнути тісто діаметром 15-20 см. Потім пальцями по колу розтягувати тісто, щоб його діаметр досяг 25-30 см. Посипати борошном лопаточку для піци або деко без стінок і перекласти туди основу для піци.

Пропустити помідори через ситечко (механічне сито) або пом'яти вручну. Додати оливкову олію і сіль. Соус можна накрити і зберігати в холодильнику протягом тижня.

Включити духовку в режимі гриль на 10 хв. Покрити поверхню тіста томатним соусом і рівномірно розподілити, залишаючи приблизно 2,5 см по краях. Зверху посипати моцареллою. Швидко перекласти тісто з топпінгом на камінь для піци. Випікати 3-5 хв., поки начинка закипить, а корж підрум'яниться.

Витягнути з духовки і перекласти на сервірувальну тарілку. Рівномірно посипати пармезаном і сіллю. Прикрасити базиліком. Подавати відразу після приготування.
Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius