cookinzone Роздрукувати


Французький хліб

Французький хліб
Інгредієнти:

Вихід: 2 шт.

  • 510 г борошна,
  • 2 ч. л. солі,
  • 2 1/4 ч. л. сухих дріжджів,
  • 360 мл води, кімнатної температури,
  • 1 яєчний білок,
  • 1 ст. л. води.
Спосіб приготування:

У мисці з'єднати сухі інгредієнти. У центрі зробити заглиблення і налити воду кімнатної температури. Міксером з насадкою для замішування тіста перемішати інгредієнти на маленькій швидкості (це можна зробити і вручну), поки тісто не буде м'яким і еластичним, повних 12 хв.

Протерти миску і змастити оливковою олією. Покласти тісто назад у миску, щоб воно теж покрилося олією. Накрити кухонною плівкою або рушником. Поставити в тепле місце (25-30°C), поки тісто не подвоїться в розмірах (близько 2 год.). Перевірити готовність тіста можна наступним чином. Посипати 2 пальці борошном і натиснути на тісто. Якщо залишається вм'ятина, тісто готове. Якщо тісто пружинить, йому ще потрібен час.

Перекласти тісто на посипану борошном робочу поверхню. Замісити кілька разів і розділити навпіл. Сформувати два прямокутники. З кожної половини тіста виліпити багет. Для цього розкачувати його качалкою, і поступово звужувати та надавати потрібну форму.

Помістити тісто на змащене вершковим маслом деко. Якщо на одному деко випікати одразу дві буханки хліба, слід врахувати, що тісто подвоїться в розмірах під час випікання. Накрити тісто тканиною, посипаною борошном. Поставити в тепле місце, щоб тісто піднялося майже вдвічі. На поверхні зробити глибокі діагональні надрізи.

Розігріти духовку до 200°C з решіткою посередині. На дні духовки розігріти деко. Налити 240 мл гарячої води. Вона повинна випаровуватись. Випікати хліб 15 хв. Потім зменшити температуру до 190°C, і випікати ще 30 хв., до золотисто-коричневого кольору. Перевірити готовність можна, постукавши по дну багета. Якщо звук порожній, він готовий. За 5 хв. до кінця приготування змастити поверхню хліба збитим яєчним білком з 1 ст. л. води. Дати повністю охолонути на решітці.
Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius