cookinzone Роздрукувати


Рис для суші

Рис для суші
Інгредієнти:
  • 450 г рису для суші, бажано японського і не нового врожаю,
  • 550 мл води,
  • 75 мл рисового оцту без добавок,
  • 2 ст. л. цукру,
  • 1 1/2 ч. л. дрібнозернистої морської солі.
Спосіб приготування:

Наповнити велику миску холодною водою. Пересипати рис у велике дрібне сито і помістити в миску з водою. Акуратно промити рис вручну, щоб вода стала каламутною. Процідити і повторити ще три рази (щоразу міняти воду), поки вода стане майже чистою. Потім процідити рис в ситечку 10 хв., щоб стекла вода.

Залити рис 540 мл води в глибокій каструлі з товстими дном і стінками місткістю 5-6 л на 20 хв. Замотати кришку двома шарами фольги і щільно накрити каструлю. Готувати рис на середньо-високому вогні (не знімати кришку) 10 хв. Потім зробити маленький вогонь і готувати ще 10 хв. Швидко підняти кришку і переконатися, що рис прозорий і готовий. В іншому випадку полити теплою водою і готувати ще 2-3 хв. Зняти з вогню і дати настоятися 5 хв., не знімаючи кришку.

Тим часом, замочити в умивальнику з холодною водою сушіоке (японська дерев'яна миска для приготування рису), а також дерев'яну лопатку. Залишити мінімум на 30 хв. Завдяки цьому рис не буде прилипати. Можна також використовувати велику дерев'яну невідшліфовану миску, але її не потрібно замочувати на такий тривалий проміжок часу, а просто намочити і протерти насухо.

У невеликій мисці змішати оцет, цукор і сіль, щоб цукор і сіль розчинилися.

Витерти насухо сушіоке перед використанням. Перекласти туди гарячий рис, не очищаючи дно і стінки каструлі. За допомогою лопатки перемішати, щоб рис був розсипчастим і без грудочок. Рівномірно полити оцтом з цукром і сіллю. Швидко, але акуратно "прорізати" рис лопаткою, щоб він абсорбував оцет. При цьому перевертати рис, розбиваючи грудочки, не порушуючи цілісності зерен рису. Продовжувати приблизно 2 хв. Потім за допомогою віяла або газети обмахувати рис приблизно 30 секунд. Дати охолонути до кімнатної температури. Накрити вологим рушником і використати протягом 2 год.
Copyright © 2006-2023 Cooking Zone
Автор проекту Sergius