cookinzone
Роздрукувати

В літпабі «Крапка Кома» відбулась літературна вечеря

04.12.2017
В літпабі «Крапка Кома» відбулась літературна вечеря

Формат літературних гастрономічних івентів зовсім незнайомий на наших широтах. Однак, це цікавий формат для гурманів, котрі люблять пробувати щось нове. Вечеря, яка складалась з улюблених страв культових письменників відбулась вперше в ресторані, пов’язаному з літературою з поетичною назвою «Крапка Кома». Канадійський шеф Пьєр Брісбоа, котрий розробляв щоденне меню для цього закладу, підібрав шість страв, які б організували гармонійне літературне меню. Він вийшов до гостей спочатку, а потім прийшов вже після десерту, щоб запитати про враження. Весь інший час з гостями був працівник «Крапка Коми», котрий віртуозно розповідав про історію кожної страви. Доречі, до кожної з них був підібраний напій: переважно це різні сорти майстрового пива «Крапка Кома», яке вариться на власній броварні на Позняках у Києві. 

 

Отож, першою закускою став панкейк з макреллю та сметаною з кропом. Ця страва улюблена в британського гумориста Івліна Во. До неї подали світле пшеничне пиво. Абсолютно незвичне для нашої гастрономічної традиції поєднання, однак, дуже влучне. Особливо з пивом. 

 

 
 
 
 

 

Далі було перше від американського поета Аллена Гінзберга. Як виявилось, він дуже любив готувати супи. Саме тому шеф Брісбоа  вирішив подати холодний борщ, а поєднали його з обпікаючою калганівкою (настоянкою калгана, який називають «українським женьшенем»). 

 

 
 
 
 

 

Наступною стравою були яйця пашот по-Набоківськи с елем. Їх подали на грінці з чорного хліба з руколою, олією та кайенським перцем. Плюс трохи болгарського перцю для продачі. Це були некласичні яйця-пашот, але саме такими їх любив письменник. Страва справді була дещо подібна на автора: наче все просто, але ж зовсім і ні) 

 

 
 
 
 

 

Німецький філософ Фрідріх Ніцше любив попоїсти і навіть навчився сам готувати, хоча мав для цього кухаря, адже народився в аристократичній родині. Його стравою в літературному меню була копчена макрель, яка спочатку маринувалась в пиві, а потім була подана з пюре з селери, в якому є картопля, але немає молочних продуктів. Адже саме останні зазвичай додають кремовість, а тут кремовості шеф досягнув без них. До страви подали копчений ель.

 

 
 
 
 

 

Гарячою стравою стало посоле від Джона Стейнбека. Це страва, подібна на гуляш з свининою та квасолею. Дуже гостра. З ним смакував американський бурштиновий ель. 

 

 
 
 
 

 

Десерт від Джорджа Оруела був особливим. Це був так званий сливовий пиріг без слив. Замість них сухофрукти, а також апельсинова та лимонна цедра. Поданий з соусом з карамелі та стаута. А також власне з стаутом (темним елем) з нотками шоколаду та свіжозмеленої кави. Як виявилась, таке пиво добре смакує з десертами. 

 

 
 
 
 

 

Це прекрасний досвід для гурманів, котрі люблять читати. Він дозволяє спробувати щось нове, а також почути цікаві історії про улюблених письменників. 

 

Літпаб «Крапка Кома»

вул. Антоновича 14, Київ

тел. 044 466 7111

Copyright © 2006-2023 Cooking Zone
Автор проекту Sergius