cookinzone
Роздрукувати

Фільм про El Bulli

різне
 
 
Фільм про El Bulli
 
 

 

Спеціально для сайту nowness.com режисер Елісон Чернік зняла фільм про відомий іспанський ресторан El Bulli, храм молекулярної гастрономії.

Заклад має неабияке значення як для світу науки, так і для кулінарії. Недивно, що ми можемо знайти тут устаткування, яке зазвичай можна побачити в дослідницьких лабораторіях. На кухні ресторану не в новинку чути такі слова як сферификація (підвішування рідини в тонкій мембрані) і аерифікація (піна). Якщо El Bulli – храм гастрономічного руху, то його шеф і власник Ферран Адріа – його первосвященик. Він вплинув на ціле покоління шефів, які мислять нестандартно. Серед них Рене Редзепі з копенгагенського ресторану Noma.

El Bulli відкритий тільки 6 місяців на рік, до речі, за цей час ресторан отримує приблизно  мільйон заявок (це на  8 000 місць) тому забронювати столик непросто. Більше того, в грудні цього року ресторан закривається на жаль усіх гурманів світу. Режисер Елісон Чернік, яка раніше знімала документальне кіно про Метью Барні і Джефа Кунса, зняла свій фільм про гастрономічну Мекку. На зйомках вона задалася наступним питанням: Ферран Адріа – це шеф з артистичними схильностями чи ж він швидше художник, який використовує їжу як засіб вираження? Про те, як годують в El Bulli, Чернік каже: "Це просто якийсь сюрреалізм. Перша страва: парфюмована вода від Comme des Garcons на тарілці з сухим мартіні і "сферичними оливками" – зеленими кульками наповненими оливковим пюре. Я досі переварюю цю страву на різних рівнях".

 


Copyright © 2006-2023 Cooking Zone
Автор проекту Sergius