вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Вина Долини Луари

різне
 
 
Вина Долини Луари
 
 

 

Ви точно чули про цю локацію, адже саме там розміщені найбільш круті замки Франції. Тут також достойне уваги вино, про яке мало знають у нас. 

 

Особливість цього винного регіону в тому, що усі виробники невеликі, вони не так багато себе просувають, а тому є більш цінними для знавців вина. Кремнієві грунти регіону дають винам Луари хорошу та впізнавану мінеральність, вапняк - нотки екзотичних фруктів, а глина - свіжість. 

 

Сорт, типовий для регіону долини Луари - шенін блан, про який мало знають у нас. Він, доречі, є одним з найбільших мультитаскерів, адже може бути сухим чи солодким, тихим чи ігристим, а також базою для кріпленого вина. Типова характеристика цього сорту - кислотність, яка зберігається навіть при теплих умовах вирощування. 

 

Одні з найкращих шенінів робить винороб Jacky Blot. Експерти кажуть, що він відновив інтерес до цього сорту винограду у світі. Позицію Montlouis sur Loire Remus 2019 року називають типовим стилем Блота. Саме з цього білого сухого радять знайомитись з цією виноробнею. В ньому чуємо елегантне яблуко, в якому немає моченості. Чудова мінеральність. Дехто чує айву. 

 

Сомельє відзначають, що совіньйон блан з Долини Луари вартий уваги, адже зараз багато виробників роблять совіньйон «під» Нову Зеландію. Pouilly Fume Les Kerots від виробника Marchand et Fils буде зрозумілим тим, хто тільки знайомиться з світом вина. Доречі, сім’я Маршан виробляє вино ще з 17-го століття. 

 

Саме долина Луари - це батьківщина одного з найбільш улюблених апелясьйонів самих французів - Сансер. Записи про вино звідси знаходять у хроніках ще 6-го століття. У 12-му сансер з’являється у королівських записах. Найкрутішим крю для Сансер є Montes Damnes, що в перекладі з французької значить «прокляті гори». Henri Bourgeois - місцевий виробник, в якого вже 10 поколінь спеціалізуються на Sancerre, саме звідти. Цікаво спробувати та відчути різницю в їхніх вінтажах різних років. Наприклад, Sancerre Blanc le M.D. de Bourgeois 2013 за словами Арно Буржуа, винороба та співвласника цього місця, було зроблено в рік, який був не дуже хорошим для вина. В 2013-му було багато дощів, пізній збір у жовтні, але брати Буржуа дали йому час і в результаті вийшло чудове вино із хорошою глибиною. 2018 рік для того ж вина був дуже вдалим. Виноград мав хорошу концентрацію цукру і в результаті в Henri Bourgeois отримали стриманий інтелектуальний стиль, котрий так ціниться серед поціновувачів. Доречі, Sancerre має репутацію вина, яке прекрасно поєднується з їжею. 


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.