cookinzone
Роздрукувати

Мішленівські шефи у київському Fairmont

різне
 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

"Насправді мішленівські шефи великі веселуни", зробила я висновок про цих гастрономічних професіоналів, коли зустрілася з ними у київському готелі Fairmont в рамках щорічного проекту цього закладу "Зіркові шефи у Києві".  Цього разу знову ж були запрошені київські журналісти, котрі пишуть про гастрономію.  Нас вчили готувати різотто з різними видами грибів разом із Роберто Рісполі, котрий завідує кухнею у ресторані il Carpaccio, що у паризькому готелі  Le Royal Monceau. А потім ми вчилися, як готувати морського окуня з вершковим соусом та чорним трюфелем разом з Андре Лореном, шефом готеля Le Royal Monceau та ресторана La Cuisine. Страви готували не довше двадцяти п’яти хвилин, причому це з теоретичною частиною. Все з жартами, інсайдерськими порадами та власне нарізанням та приготуванням страви.

Наприклад, у випадку з окунем, ми дізналися, що краще рибу готувати в так званій пароварці без води, роблячи своєрідний гамак з вакуумного паперу на сковороді. Власне, готувати овочі краще випарюванням: так їх не потрібно заливати великою кількістю води, а лише так, щоб вона покривала наші продукти. Плюс замість води краще використовувати бульйон у будь-яких випадках: він "розкриває" смак продукту – коли куштуєш страву приготовану за такими рекомендаціями, то здається, що смаки всіх інгредієнтів посилені разів в десять точно. Пан Лорен також радить завжди куштувати те, що готуєте. Спочатку, може здатися, що порада очевидна, однак, власне, тому й треба це робити, бо кожного разу рецепт виходить трохи інший – маленькі деталі у кулінарії мають значення.

Філософія італійського шефа Роберто Рісполі також цікава. Він каже, що готуванню треба приділяти час, схоже, як жінка чепуриться зранку. Не можна куховарити нашвидкоруч. Тим не менше, звісно робив він все дуже оперативно: його різотто вийшло просто ідеальним. Серед порад потрібно виділити те, що різотто потрібно або мішати постійно, або не мішати взагалі. А починаючи готувати рис, потрібно використовувати для розігрівання мікс вершкового масла та олії. Доречі, для свого паризького ресторану вони викупили 15 оливкових дерев на Сіцілії, з яких збирають урожай для приготування олії лише для цього мішленівського закладу. Для різотто Пан Рісполі також використовує сорт рису vialone nano замість традиційного арборіо. "Так смак виходить чистішим", каже він. Власне, різотто у його виконанні вийшло насиченим смаками різних грибів, підкреслених нотками чорного трюфеля. Навіть пармезан був поданий незвично: у вигляді трикутників та кружалець – "так можна експериментувати з елементарними речима", сказав Роберто.

На десерт зіркові гості приготували “найвідоміший десерт у світі” тірамісу, давши кілька порад, як зробити його правильно. По перше, потрібно вимочувати бісквіт у теплій, а не у холодній каві. По-друге, головне, це саме той маскарпоне. Вони використовували сир марки Galbani. На додачу до тірамісу нас почастували ніжними макарунами з смаком троянди, а ще з солоною карамеллю від легендарного паризького кондитера П’єра Ерме.

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

 
 
Мішленівські шефи у київському Fairmont
 
 

 

Автор: Оленка Мартинюк.


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius