вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

"В Україні дуже серйозно відносяться до їжі, майже релігійно" Олексій Зімін, головний редактор "Афіша-еда"

дискусії
 
 
"В Україні дуже серйозно відносяться до їжі, майже релігійно" Олексій Зімін, головний редактор "Афіша-еда"
Фото з архіву Олексія Зіміна
 
 

 

CZ зустрівся з легендарною особистістю московського гастрономічного життя, розпитавши його про те, як розвивається кулінарія на просторах СНД.

Ви встигли оцінити гастрономічне життя Києва? Чи є різниця в порівнянні з Вашим минулим візитом? Як все розвивається?

Судячи з "Ресторанних практик", тут прямо якась революція, по ресторанах я не можу судити на всі 100%, але в тих декількох, де я побував, дуже серйозно відносяться до якості продуктів, особливо м'яса – прямо якийсь культ кримського барана. Ну і чорноморські рапани мені сподобалися, хоча вони начебто і вбили весь інший живий світ цього моря, але так часто буває. Дарвін про це усе написав.

Які сильні сторони української кухні? Які страви найбільш цінні для світової гастрономії?

В Україні дуже серйозно відносяться до їжі, майже релігійно, у Росії такого немає в массвой формі. І це сильна сторона. А які страви цінні – скаже сама світова гастрономія, це демократична інституція. Зараз, звичайно, не кращий час для сала і борщу з точки зору дієтичних практик, але в правильному руслі – і це зможе спрацювати, знаходять же іспанці і французи з англійцями і італійцями шлях до світових шлунків – а у них, якщо копнути – на думці лише жирна їжа.

Як у Вас в Росії? Який наступний етап гастрономічного розвитку? Фермерські ринки і справжні продукти з присадибних господарств вже були. Що далі?

Я сподіваюся, що в Росії знову повернуться мода на французьку кухню, тому що з точки зору техніки і розвитку власних можливостей – це перспективніший шлях, аніж готовувати спагетті путанеска. Французька кухня – це не рецепти, а техніка, а техніка дозволяє тобі робити щось цікаве з будь-яких речей, якщо ти, звичайно, володієш технікою. У основі усіх світових кулінарних революцій була французька кухня. Французи взагалі знаються на революціях.

Який російський продукт, забутий раніше, зараз набирає популярність?

Гусак, ріпа, топінамбур, невідомий у великих містах, однак, його масово культивують у провінції.

На що зараз гастрономічна мода в Москві?

Москва в черговому пошуку, зараз проміжна мода на недорогі пивні для хіпстерів під музику ретро, мода на дев'яності, яких в гастрономії не було, тому що в дев'яності в ресторанах потрібно було замовляти коньяк і бордо до борщу.

А у світі?

У світі триває демократизація завоювань выскої кухні і повний інтернаціонал.

Чи буде коли-небудь східно-європейський бум в кулінарії, як це сталося кілька років тому зі скандинавською кухнею?

Можливо, але для цього потрібне поєднання яскравих осіб на міжнародному фронті з туристичним бумом на батьківщині продукту.

 

Автор: Оленка Мартинюк.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.