вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Кінець El Bulli?

дискусії
 
 
Кінець El Bulli?
Адріа Феран на кухні свого ресторану El Bulli
 
 


Всесвітньо відомий іспанський ресторан El Bulli незабаром закриється, але якщо його шеф Адріа Феран дотримуватиметься своєї філософії, то це закриття може означати початк чогось нового. Пан Адріа говорить про переродження свого кулінарного анклаву.

Роками іспанець Адріа Феран опротестовував кулінарні норми за допомогою страв-фокусів таких як заморожена суха фуа-гра, атомізований мартіні або ж їстівний папір з гібіскуса. Але в цей вівторок його нова заява шокувала весь гастрономічний світ: Пан Адріа оголосив, що в 2012 році закриє свій мега-популярний ресторан El Bulli. Цей ресторан, котрий знаходиться за 160 км від Барселони на узбережжі Каталонії, вважається піонером кулінарного авангардного руху. Саме 47-річному Адріа приписують розвиток вчення про молекулярну гастрономію. Він перетворює рідини на тверді речовини, смаки в піну і усі відомі нам інгредієнти та смаки в досі некуштовані. Вечеря з 30-ти блюд в 3-х зірковому Мішленівскому ресторані може коштувати до 325 доларів на людину і може включати такі страви, як, наприклад, японські шматочки льоду з чайним порошком маття і цукром або повітряну кульку, зроблену із замороженого кокосового молока. Щороку El Bulli отримує більше мільйона запитів для 8-ми тисяч щорічних броней; усі вони підсумовуються в один день в середині жовтня, коли відкриваються бронювання.

Під час емоційної прес-конференції на Madrid Fusion, одному з найбільших гастрономічних конгресів в Іспанії, Пан Адріа оголосив, що візьме відпустку для того, щоб обдумати свій підхід до кулінарного мистецтва. Але незабаром, а саме в 2014 він сподівається відкрити El Bulli знову.  Проте, він не був упевнений в тому, як саме функціонуватиме його "дітище". "У такому форматі, в якому існує ресторан сьогодні, немає місця творчості", сказав він репортерам.

Пан Адріа поспілкувався з The Wall Street Journal про своє рішення закрити ресторан, про те, як це вплине на його модний бренд і змінить розстановку сил у світі сучасної кулінарії.

The Wall Street Journal: Ви закриваєте El Bulli через кризу?

Адріа Феран: Ні, вона на нас абсолютно не вплинула. У 1992 ми побудували нову кухню і ми дуже ризикували. Тоді в Іспанії була фінансова криза, але ми її пережили. На економічному рівні зараз криза нас серйозно не торкнулася. Наші плани до і після кризи істотно не відрізняються. Але, починаючи з 2012 року, ми шукатимемо нові способи підтримки нашого бренду.

 

 
 
Кінець El Bulli?
 
 

Я прийняв це рішення тому, що шукаю збалансованості у своєму житті.  Я хотів дати зрозуміти, що хочу продовжувати розвивати свою творчість і ділитися своїми винаходами з кулінарним світом і в майбутньому. Ми інвестуватимемо в дослідження, які фокусуватимуться на розвитку нашого бренду. Бренду нашого рівня потрібні серйозні інвестиції, і не дивлячись на те, що головна наша мета - не заробляння грошей, нам все одно треба думати про те як оплачувати рахунки.

WSJ: Яке фінансування Ви шукаєте?

Пан Адріа: Ми шукаємо різні прибутки. Ми хотіли б відкрити фонд, але він буде нам дорого обходитися. Зараз El Bulli обходиться мені в 300 тис євро в рік. Але я ніколи не відносився до свого ресторану як до бізнесу, його фінансували інші джерела. Я ніколи не працював заради грошей, інакше я б вже відкрив 40 ресторанів по всьому світу. Я займаюся ресторанним бізнесом тому, що мені це подобається. Ми отримаємо необхідне фінансування так чи інакше. Футбольний клуб Барселона і Реал Мадрид має своїх спонсорів. Чому ж El Bulli не може їх мати?  Він може називатися El Bulli "X" або ще якось. Ми може скомбінувати наш бренд з якимось іншим.

WSJ: Чи Будете Ви мати такий ж вплив на кулінарний світ, як мали до закриття El Bulli?

Пан Адріа: Ми не хизуємось, щоб когось здивувати або мати вплив. Наша мета: розвивати кулінарію і ділитися нашими знаннями з молодими шефами, щоб вони готували краще. Для цього необов'язково, щоб люди їли їжу, приготовану у нас. Наші знання можна поширювати завдяки конференціям, книгам та іншими способам. Згадаєте про парубка який виграв премію Lucky Strike [Designer], (художник, що працює з графікою) Стефан Сагмейстер. Кожних 6 років він закриває свою компанію, щоб трохи змінити свою концепцію. Для того, щоб побачити, що було важливим і як досягти нових висот.

WSJ: Як Ваше рішення вплине на Ваші дослідження?

Пан Адріа:
Зараз в нашій творчій групі тільки 5 чоловік, але незабаром їх стане більше.

Подивіться, скільки витрачає компанія PepsiCo на різні дослідження. Було б нелогічно якби PepsiCo найняла б американського або іспанського шефа і інвестувала в них для спільного розвитку проекту. Творчість потрібно фінансувати.

WSJ:
Чи Буде Вам важко не знаходити свій ресторан в критичних рецензіях?

Пан Адріа: Мені не потрібне визнання. Коли знову відкриється El Bulli або інший заклад на його місці, він не буде розміщений в туристичних гідах. З усією моєю пошаною до туристичних гідів, я не вірю в те, що вони - наше майбутнє. Для ресторанного гіда нелогічно судити. Ресторан може бути відкритий в інші дні і години, ніж ті що вказані в гіді. Зараз ми говоримо про розвиток абсолютно нового ресторанного формату. Отже наші стосунки з пресою точно змінюватимуться. Мене судитимуть за моєю творчістю, за тим чи можу я допомогти людям краще розуміти їжу, але зовсім не за тим, чи смачна вона.

WSJ: На прес-конференції ви багато говорили про Вашу сім'ю? Чи мали Ваші рідні вирішальний вплив в ухваленні Вашого рішення?

Пан Адріа: Так, вони мали деякий вплив. Вони хочуть, щоб я був щасливий і тому хочуть цих змін. Я працював по 15 годин в день упродовж 25 років без перерви. Я хочу отримати свободу відвідувати мого друга Хосе Андерса у Вашингтоні, коли я цього захочу. Я ясно уявляю, що не можу жити без активності. Моя сім'я - проста. Вони живуть невибагливо. У нас немає феррарі або яхт. І справа не в марнотратстві. У нас всерівно все буде добре.

WSJ: Ви також згадували, що збираєтеся читати курс лекцій про науку кулінарії в Гарварді цієї осені. Чому Ви збираєтеся навчити Ваших студентів?

Пан Адріа: Це просто диво, що Гарвард погодився зробити такий курс по гастрономії. Ми (Пан Адрія, Пан Андрес і інші шефи) плануємо розповісти про усе, що ми взнали за нашу довгу кар'єру - про зв'язок між фізикою і кулінарією. У цей курс ми вкладемо багато любові до нашої справи. Мені здається Гарварду сподобається.

За метеріалами The Wall Street Journal, переклад Cooking Zone.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.