cookinzone
Роздрукувати

Едуард Насиров. "Низький старт"

авторські колонки
 
 
Едуард Насиров. "Низький старт"
 
 

 

Ось і настала довгождана весна, нехай ще тільки за календарем, нам все одно приємно. Зовсім скоро можна буде ходити без підштаників і шапок, шарфів і важких курток... а ще вже зовсім скоро можна буде приступати і до балконно-польових робіт а саме займатися посадкою прянощів.

Ще кілька років тому мені здавалося це чимось складним і вимагаючим особливої уваги, а сьогодні можу з упевненістю сказати що це прекрасно коли роблячи салат можна вийти на балкон щипнути того-другого і вже смачно та корисно. Балконне садівництво затягує, якщо спочатку я вирощував пару видів прянощів, то через рік вже з десяток різновидів, а тепер думаю вистачить мені цього року м'яти або ні ))). Зараз самий час подумати про те чого ж хочеться виростити і купити усе необхідне – насіння, грунт місткості для вирощування і пророщування (але для цього можуть згодиться і обрізані пластикові пляшки і скляночки і контейнери – ми ж з вами люди свідомі, ось і давайте використовувати вторсировину і подовжувати життя одноразовим товарам) бажано придбати ще і біо-підкормку, набір мініатюрних лопаток грабельок і сап (прямо як в дитинстві))). І якщо ви зовсім рішуче настроїлися – то ще й настільну лампу денного світла – що б на стадії пророщування допомогти травинкам отримати порцію тепла і затишку. Ось в принципі і весь арсенал для любителя-садівника у балконних-квартирно-підвіконних умовах.

Тепер про інше, але не менш важливе – вибір рослин – зараз дефіциту в насінні немає, тому можна багато що спробувати. Наприклад минулого року я вирощував базилік, орегано, майоран, руколу, розмарин, кервель (вона ж французька петрушка – тільки на порядок ніжніше) буряковий салат, естрагон (він же тархун) і цибулю-батут ( звичною петрушкою і кропом мене забезпечувала мама, за що їй дякує, оскільки у мене на балконі просто вже місця не було вільного))). З особистого досвіду можу сказати – що самими невибагливими виявилися – рукола та базилік (цей товариш взагалі примудрився мені дати 3 урожаї за сезон – і усе завдяки одній хитрості – як тільки базилік зацвітає – необхідно обрізувати гілки до перших (нижніх) листочків, через деякий час з місця зрізу виросте вже 2 гілочки і дадуть повноцінний урожай). Самими проблемними на моєму городі виявилися – кервель (швидко чахнув, але це швидше моя провина – мала місткість для нього була) і розмарин (але про це попереджали ще в магазині і говорили що він може взагалі не зійти – у мене з пачки проросло всього 2 насінини). Базилік, рукола, орегано і майоран – ні в яке порівняння не йдуть з покупними парниковими, що продаються в маркетах. Різниця разюча, набагато смачніше і ароматніше. Інші ж як по мені мають меншу різницю з покупними, але все одно приємніше своє, вирощене на любові і турботі.

Найбільше мороки з пророщуванням насіння. Важливо не перелити його і не недолити, створити йому сприятливі кліматичні умови. Ця щоденна увага, але все повністю окупається хорошим урожаєм. Коли рослина вже у своєму горщику – процес стає набагато простіший. Якщо ви такий же повернений, як і я, то можете поекспериментувати і посадити наприклад томати або огірки – минулого року зібрав урожай і того і іншого. Правда огірків поменше ніж хотілося (аж надто літо
спекотним було і вони у мене просто погоріли) але тут справа не в кількості а в самому факті урожаю))) радості зірвати зі свого куща томатик або огірок повні штани вже повірте))).

Тому не бійтеся, не соромтеся а наважуйтеся і експериментуйте!!!! Розпочніть з малого і на наступний сезон ви вже без цього не зможете!!! Рекомендую!!!! А ще не забувайте дарувати тепло і любов не лише рослинам але і своїм близьким. Як в чудовій соціальній рекламі з дитинства – "подзвоніть батькам", а ми продовжимо і скажемо – подзвоніть і запросіть в гості та заваріть ароматний чай для дружніх розмов!!!! Говоріть про свої почуття вчасно!!!

Едуард Насиров – дизайнер одягу, котрий захоплюється гастрономією. Він може до ночі вишукувати в Інтернеті новий рецепт, щоб приготувати нову вегетаріанську страву и описати її в своєму блозі ...


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius