cookinzone
Роздрукувати

Едуард Насиров. Право вибору!

авторські колонки
 
 
Едуард Насиров. Право вибору!
 
 

 

Одним з питань, котрі найчастіше задаються людьми, котрі дізналися про вегетаріанство в нашій країні, є: "А що ж ви їсте?”. Це насправді смішне питання, оскільки за роки мого способу харчування що-що, а ось дефіцит в різноманітності харчового раціону я аж ніяк не відчував. Навпаки катастрофічно бракує часу, щоб приготувати все те, що душа забажає.

Серед усіх видів вегетариантсва я дотримуюся звичайно найпростішого – оскільки споживаю і молочні продукти, і яйця, але за бажанням і не з такою маніакальною любов’ю до кулінарії можна бути і ово і лакто вегетаріанцем і навіть веганом (але не буду сперечатися, що з нашим кліматом це досить складно).

9 років тому я відмовився від м'яса, через рік від риби і ще через рік від морських продуктів і ні в одній своїй колекції не використав ані шкіри, ані хутра. І це було рішення, прийняте само собою. Тому не втомлююся повторювати, що будь-який вибір має бути добровільним і без якогось і чийогось втручання, тільки так може бути користь і гармонія організму (наприклад вибір стати "одним з" прийшов сам собою, скажемо навіть підсвідомо, організм сам одного ранку так вирішив і оповістив мене про це постфактум). Є звісно індивіди в обох таборах, які люблять з піною на вустах доводити саме свою правоту – але як на мене це – безглуздо. Кожен вільний вибирати те, що підходить саме йому, а насильство й ультиматуми ні до чого хорошого привести не може. Скільки існує гіпотез і теорій, досліджень і доказів, але усі вони не мають ніякого значення, якщо людина внутрішньо не готова прийняти рішення стати вегетаріанцем. Але я більш ніж впевнений, що з часом люди самі зрозуміють користь такої системи харчування і взагалі способу життя і мислення – це лише питання часу.

Не приховаю, що тенденція збільшення інтересу до вегетаріанства з кожним днем росте не лише в Україні, але і у всьому світі безумовно радує і мене, і моїх "одноплемінників"(і далеко не останню роль в цьому грає і мода, і пропагуючі зірки – згадати хоч би МакКартні, Круза, Мадонну, Лоу, Піта, Мур, Діаз, Портман і тд і тп – завдяки їх активній пропаганді вегетаріанство стає ознакою доброго смаку і духовної свідомості)

Існує проблема ліні – багато хто просто лінується готувати собі (багато моїх друзів повторюють у мене в гостях – "Ось якщо б і мене так годували, то і я б відмовився від м'яса" – так в чому проблема – рецепти я не приховую – користуйтеся на здоров'я... але ні... насправді: лінь їм не дозволяє) або їм бракує часу і задовольняються вони напівфабрикатами і звичними котлетами, але що робити в століття надмірної активності ми живемо і більшості просто ніколи присвячувати такий дорогий вільний час кулінарії, але і ця тенденція досить швидко змінюється!!!))

У зв'язку з цим існує ще одна проблема на шляху вегетаріанства – нестача закладів з вегетаріанським меню, яка гостро відчувається в нашій державі. Навіть у столиці з ніби як добре розвиненою ресторанною сіткою немає місця для повноцінного меню вегетаріанського характеру (для прикладу в одному тільки Нью-Йорку більше тисячі вегетаріанських ресторанів). Ось і в Києві відкрили не так давно один заклад, що спеціалізується на вегетаріанстві, – хоча, чесно кажучи, дуже скупий там вибір, хоч і приємні ціни, але 1 ресторанчик на усе місто – це ну дуже мало. Не знаю, якщо чесно, який страх і які ризики не дають рестораторам хоч би у вже існуючих годівницях зробити розділ у своєму меню, що враховує інтереси нашої субкультури, але те, що вони однозначно втрачають великий сегмент потенційної клієнтури – це безперечно!!!

Наостанок хочеться сказати, що хоч у усіх свої причини для вегетаріанства – дієтичні, морально-етичні, релігійні чи духовні – у будь-якому випадку це цивілізований і правильний вибір, який я обома руками підтримую. Вибір – це те, що дано тільки нам з усіх організмів, що живуть, на Землі, тому давайте будемо свідомими, людяними і не забуватимемо, що усі живі істоти однаково заслуговують любові!!!

Едуард Насиров – дизайнер одягу, котрий захоплюється гастрономією. Він може до ночі вишукувати в Інтернеті новий рецепт, щоб приготувати нову вегетаріанську страву и описати її в своєму блозі ...


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius