cookinzone
Роздрукувати

Пол Міазга. Ще є час, щоб набрати вагу до вівторка

авторські колонки
 
 
Пол Міазга. Ще є час, щоб набрати вагу до вівторка
 
 

 

У французькій мові напередодні католицького поста настає Mardi Gras або "Масний вівторок". Для вірян це останній шанс поласувати улюбленими стравами, алкоголем та іншою гріховною їжею  перед тим, як відмовитися від неї і постити.

Згадуючи мою Батьківщину, можу стверджувати, що кейджунська і креольська кухні американського штату Луїзіана – найсмачніші та найбільш автентичні у Північній Америці.  Гамбо (gumbo), коричневий соус (brown sauce), джамбалайя (jambalaya) та усе інше не зрівняється з будь-якою іншою стравою, як мінімум для мене. Проте зараз я говорю про українські традиції, тому скажу, що цього року почав готувати млинці.  Тиждень перед постом в Україні називається "масницею" – деякі ресторани помилково називають її "Тижнем млинців".

Крепи, чи "блины" російською, і "млинці" українською були вигадані французами декілька століть тому; вони мають мало спільного з млинцями чи оладками, до яких звикли північноамериканці оскільки в них немає інгредієнта, сприяючого підняттю тіста, а також його легкості. Якщо ресторани і готелі в Україні  хочуть називати цей період "тижнем млинців", то їм радше треба перейменувати їх в оладки, а не іменувати блинами/млинцями.

Млинці стали важливою частиною місцевої кухні в Україні. Попри те, що я  розчарований постійною рекламою млинців з чорною ікрою (вилов каспійського осетра був таким активним, що привів до вимирання виду тому я категорично проти такої начинки), при згадці усіх інших видів начинок, у мене починається підвищене слиновиділення: гриби у вершковому соусі, консервована полуниця або персики зі збитими вершками, плавлений сир з шинкою, шоколадний крем та інші. Млинці добрі!

Масниця мені також подобається тим, що процес приготування млинців згуртовує людей, вони їдять просту хоршу їжу і багато спілкуються між собою. Моя подруга запрошує друзів на справжнє свято млинців під час Масниці.  Проте, напевно мені треба заводити свою традицію млинцевих вечірок : її забави стали такими популярними, що усі гості не втискуються в квартирі (і після декількох дуже смачних млинців ти вже нічого не можеш з'їсти – такі вони ситні).

Насолоджуйтеся святами, що наближаються, і не бійтеся приготувати щось нове, як, наприклад, традиційні страви креольської чи кейджунської кухні. А потім, коли закінчаться свята і почнеться піст, будьте вдячними за те, що запаслися калоріями, маючи можливість це зробити.

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. У вільний від викладання в своїй кулінарній школі UkeyThai, працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius