вибрати мову: по-русски · українською
ще не користувач? приєднуйтесь! · вже користувач? увійти

Пол Міазга. Підвищення цін на продукти у світі і чому Ваш вибір має значення

авторські колонки
 
 
Пол Міазга. Підвищення цін на продукти у світі і чому Ваш вибір має значення
 
 

 

Іноземні медіа щосили обговорюють недавнє підвищення цін на продукти, особливо на такі важливі товари як соєві боби, кукурудзу, м'ясо і молочні продукти.  Вони звинувачують погану погоду в скороченні врожаїв що привело до підвищення цін на корм для худоби і відповідно покупці такі як ми з Вами повинні платити більше за базові продукти такі як борошно, цукор і картопля. Коли Ви про це думаєте, то здається, що це порочне коло. Попри те, що усе здається простим але це тільки маленька частина великої історії.

Факт агробізнеса: сільське господарство у всьому світі продовжує розвиватися в корені завдаючи шкоди природі – коли говорять про те, що погану погоду треба винити в підвищенні цін на продукти, то повністю ігнорують факт про те, що світове сільське господарство і харчові продукти контролюються великими корпораціями, чия мета – отримати максимальний прибуток. У харчовій промисловості вже давно немає благородних ідей про те, щоб вирощувати продукти для того, щоб нагодувати увесь світ; ось вже давно ця індустрія стала жадібною, вона бажає максимізувати утилізацію ресурсів, ринкову вартість компанії, а також дивіденди від біржових акцій, а не вирощувати здорові корисні продукти.

Гіганти агробізнеса такі як Monsanto, Archer – Daniels – Midland, Nestle, Kraft Foods і McDonald's повинні постійно підвищувати ціни, щоб заробляти все більше і більше. У їх світі немає місця альтруїзму. І усе б нічого, якби сила цих компаній не орудувала на світових ринках. Тільки у США Рональд МакДональд купує половину усієї картоплі, яка вирощується в країні. Коли будь-яка компанія купує так багато одного виду продукту, вона може укладати найкращі угоди на ринку. Дешева картопля фрі з McDonald's тому і дешева, що компанія може диктувати ціну за ту картоплю, яка купує.

Такий сильний натиск, щоб усі їли картоплю фрі в паніровці (та іншу їжу, що піддалася сильній обробці), тепличні помідори (та інші імпортовані несезонні овочі), також більше яловичини, свинини і курятини, означає, що ціни на базові продукти помалу гарантовано зростатимуть. Чому ж? Ну якщо відповісти словами колишнього президента США Біла Клінтона "Це економіка, дурню". Ось чому.

Такі компанії як McDonald's знижують ціни виробників до рівня недоїдання, тоді як корпоративний прибуток вони максимізували. У цій грабіжницькій ситуації страждають не лише споживачі. Коли фермери в США, Україні і у Бразилії вже не можуть прогодувати свою сім'ю працюючи на тій ділянці землі, якою володіли покоління їх сім'ї, їм треба розвивати свій бізнес, а це частенько означає урізання вартості і економію. Якщо таке трапляється у Бразилії або в Індонезії, це означає, що найбідніші фермери повинні вирубати ще більше тропічного лісу, щоб збільшити площу землі яку вони обробляють або ж використовують для випасання худоби. Це не рятує природу і в цьому немає сенсу!

На щастя ми можемо щось зробити в цій ситуації, а захисники харчової індустрії подають безліч пропозицій для нас, щоб приборкати великі корпорації і їх постійно зростаюче жадання наживи.

Спершу скоротіть вживання м'яса особливо яловичини, виробництво якої вимагає величезної кількості води, кукурудзи, пшениці та інших злаків для годування тварин, не людей. Всеодно худобі треба жувати траву.

Ще припиніть купувати фаст-фуд. Забудьте про McDonald's, Coca-Cola, Frito-Lays та інших подібних. Їх продукти всеодно жахливо некорисні, а ці компанії створюють найбільший дисбаланс в агро-бізнесі.

Також споживайте продукти, вирощені неподалік; вибирайте тільки корисні, приготовані або вирощені удома продукти, у яких немає таких інгредієнтів як кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, гідрогенізована рослинна олія, пальмова олія або ж інгредієнти, які б не упізнали Ваші бабуся і дідусь.

Ці кроки – тільки вершина айсберга. Вибір за Вами: робити розумний вибір при купівлі продуктів, що будуть корисні для Вашого здоров'я (і здоров'я усієї планети), або ж продовжувати купувати їжу бездумно, тим самим сприяючи корпоративним "шишкам" в здійсненні їх збоченої гонитви за грошима і владою за будь-яку ціну. Вирішується майбутнє планети і це теж не перебільшення.

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. У вільний від викладання в своїй кулінарній школі UkeyThai, працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Ім'я друга: *
E-mail друга: *
надіслати
відміна

Коментарі користувачів: (
0
)

Написати коментар

Написати коментар

Ваше ім'я:
Заголовок:
Коментар: *
Захисний код *
Ви забули написати коментар
Код на зображенні не вірний
додати
відміна
Зачекайте...
Завантаження коментарів

©2006 - 2024 "Cooking ZONE"
Використання матеріалів cookingzone.net дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на cookingzone.net.