cookinzone
Роздрукувати

Пол Міазга. Новини про нові ресторани

авторські колонки
 
 
Пол Міазга. Новини про нові ресторани
 
 

 

Я завжди з радістю сприймаю новини про нові ресторани в цьому місті. І хоча ресторани Києва ще не заслуговують похвали, приємно рекомендувати місця, в яких як сервіс, так і атмосфера, – вище за норму (саме тут).

Перша в моєму списку: піцерія Il Molino (вул. Московська 17) відкрилася в грудні. Вона вже привернула увагу англомовного розважального журналу What's On – насправді огляд про цей ресторан з'явився у виданні минулого тижня. Однак, яка різниця?

Il Molino виглядає хорошим суперником Napule, ще однієї італійської піцерії в цьому районі ( вул. Мечникова 9). Цей ще один затишний заклад, що подає класичну італійську піцу (та інші традиційні страви), в моєму записнику. До того ж ресторан відкрився недалеко від Shooter's/Limoncello і "У хромого Пола" (гідного чеського закладу, про який я писав раніше), що означає те, що більше закладів відкривається далеко від центру, де ціни на оренду астрономічні, тому все більше ресторанів відкривається в підвалах ("Диван", "Мука", "Барабан" і так далі). Очевидно секція для тих, хто не палить, в Il Molino знаходиться біля піцайоло і печі, яку розтоплюють дровами, в якій той вправляється у своїй справі.

Наступний в списку ресторан "Шляпа" (вул. Горького 14) – один з нових так званих арт-ресторанов у місті. Ми з дружиною зустрічалися з друзями в суботу увечері там, де увесь обслуговуючий персонал ходить в капелюхах, згідно з назвою ресторану. Мені в цьому закладі багато що сподобалося. Там, до речі, по вечорах грає жива музика. Сервіс прекрасний, не опускаючись до того, що я називаю "кружлянням чайки", коли Ваш офіціант чи офіціантка постійно знаходиться біля Вас, чекаючи моменту коли Ваша тарілка спустіє так само, як чайка крутиться над пляжем у пошуках останнього шматочка хліба на вечерю.

Ще один приємний аспект в ресторані "Шляпа", просте меню: не занадто довге, але з еклектичними стравами як, наприклад, австралийский м'ясний пиріг (не такий, звичайно, який подають на матчі в крикет в Мельбурні, однак, все таки – він смачний), мексиканські такос (начинка відмінна, але над такосом треба попрацювати) і шоколадне тістечко з начинкою з сиру Рокфор і рідкого щоколаду (досить смачне, як і чизкейк). Приємно, що це тематичний ресторан намагається завоювати клієнтів своєю їжею, а не сентиментальною нісенітницею.

І врешті-решт цього тижня я розповім Вам про відродження кафе "Гірчиця" (вул. П. Орлика, метро "Аресенальна"), результату до якого вели довгі роки роботи київського ресторатора Жоеля Франца. Дозвольте мені пояснити, що я маю наувазі тут під відродженням.

У 2005 році Франц управляв кафе "Гірчиця" на Шовковичній як і в декілька минулих років. Він багато працював, щоб розширити місце і з часом отримав просте кафе для тих, хто обідає і французький ресторан більше для вечері. Проте, у Франца завжди були натягнуті стосунки із власником; "темною конячкою", яка вимагала у Франца все більше ренти оскільки ресторан ставав все популярнішим.

З часом Франца просто витіснили і створили прибудову до ресторану (та ж доля спіткала старий клуб 111 в готелі "Либідь" в середині 2005 року), власник приміщення потроїв орендну плату за одну ніч і вимагав, щоб Франц заплатив усе або він втратить ресторан. Власник перейняв ресторан, переназвав його і зараз він існує як французький ресторан в тому ж приміщенні, маючи сумнівну репутацію. 

У будь-якому випадку чи то це державна підтримка малого бізнесу, чи то іноземні інвестиції, але Франц знайшов нове місце і відкрив "Гірчицю" ще раз. У тому, що заклад знаходиться усього за рогом від колишнього власника, немає і тіні іронії.

У місті може бути декілька французьких ресторанів, але усім їм важко конкурувати з Францем який уміє бути гостинним з гостями, коли вони тільки ступають на поріг і уміє зробити так, щоб вони залишилися, коли куштують його їжу. Якщо Ви живете біля кафе "Гірчиця" на вул. П. Орлика, дайте мені знати, як Вам цей заклад!

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. У вільний від викладання в своїй кулінарній школі UkeyThai, працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius