cookinzone
Роздрукувати

Пол Міазга. Сила письмового слова

авторські колонки
 
 
Пол Міазга. Сила письмового слова
 
 

 

Спочатку Нового Року я хотів би віддати належне письмовому слову. Зараз я не маю на увазі  мою скромну колонку на CookingZone.net, а те, що написано на продуктах. Це – продуктові етикетки.

Взагалі-то я став постійно читати списки інгредієнтів на продуктах тут в Україні. Однак, той факт, що держава змушує писати про такі деталі на пиві та горілці, дійсно змушує замислитися.

Спробуйте дізнатися що знаходиться у Вашому пиві в Канаді: усі барвники і підсилювачі смаку зазвичай вуалюються дрібним шрифтом. Тут же літери на етикетці дійсно маленькі, однак, Ви все ж можете прочитати: Що знаходиться у Вашому пиві? Багато такого, чого в ньому не повинно бути включаючи додаткові дріжджі, "природні барвники", консерванти, і багато чого іншого, від чого чехи б просто розплакалися. Називайте мене пуристом, але в пиві має бути тільки солодовий ячмінь, хміль і вода.

Говорячи про більш щоденні продукти, чи було Вам відомо, що майже кожного разу, коли Ви купуєте щось з пальмовою олією або пальмовим цукром, Ви тим самим підтримуєте вирубку дерев на усьому острові Борнео, на якому вільно живуть останні особини орангутангів? Замість цього підтримуйте національних виробників – і ту продукцію, виробництво якої не завдає збитку довкіллю. Обирайте продукти, в яких є соняшникова олія, якої в Україні виробляється предостатньо.

Ще одна причина, чому потрібно читати етикетки на продуктах: щоб зрозуміти, коли компанія виробник хоче Вас обдурити або ж збити з глузду. Візьміть, наприклад, пакети молока, які постійно мали місткість в 1 літр. Однак, у наш час багато виробників молочних продуктів випускають пакети на 950, 920 або навіть 900 мл як би ретельно Ви не шукали місткість. А також фарш, в який постійно домішують багато сої. Минулого тижня жінка в м'ясному відділі супермаркету "Караван" присягалася своїм добрим ім'ям, що термін "здоровий" на упаковці говяжо-свинного фаршу, який я тримав в руках, відповідав дійсності. "Повірте мені – це якісне м'ясо", твердила вона. Воно таким не виявилося.

І нарешті, коли Ви читаєте етикетки продуктів думайте про те: якщо Ви не знаєте, що Ви їсте, то що це може сказати про Ваше відношення до свого здоров'я загалом?

Знайте про це як споживач і захищайте інших.

Зробіть свій вклад, щоб змінити світ, в якому ми живемо.

Приділіть трохи часу цього року щоб усвідомлено купувати продукти. Ваш вибір, який грунтується на тих декількох словах, прочитаних в супермаркеті, має відгомін і визначає той світ, в якому ми живемо.

Автор: Пол Міазга – канадський шеф-аматор, а також гурман, що живе у Києві з 2001 року. У минулому редактор рубрики "Розваги" у виданні Kyiv Post. У вільний від викладання в своїй кулінарній школі UkeyThai, працює журналістом-фрілансером, а також англомовним редактором.


Copyright © 2006-2024 Cooking Zone
Автор проекту Sergius